Korkuevimerkezi.com’un Korku Evi İncelemeleri

Freddy Korku Evi

Freddy Korku Evi, müstakil 5 katlı ortamı ile TÜRKİYE’nin en büyük dünya’nın ise 4. büyüklükteki korku evi ünvanını elinde bulunduruyor. 30 odası ve komple bir binadan oluşan aşırı düzey korku içeren ortamı ile ev sadece korku için yaratılmış. Sizi en çok zorlayacak şey eve giriş yapmak olabilir. Kapıdan içeri baktığınız andaiçinizi ürperten tüylerinizi diken diken eden bir koridor görüyorsunuz. Bina çok karanlık ve her yeri yıkılmış vaziyette. Binanın zemini, duvarları ve tavanı dahi paramparça. Nerden ne çıkacağınıasla bilemiyorsunuz. Üst katlara çıkabilmeye cesaret edebilen çok az insan olacaktır.Mekanizmaları, canlı korkutmaları ve özel görevler ile Freddy korku fabrikası en çok korktuğunuz ev olabilir, Alsancak’ta çok merkezi bir konumda bulunuyor. Süre 60-90 dakika. Şifreler kolay korkuya ağırlık verilmiş. Freddy korku fabrikası size diğer evlerin sunduğu korku düzeyin den çok daha farklı bir korku düzeyi sunuyor.

Özellikler

Victor Korku Evi

Victor Korku Evi müstakil 3 kat bahçeli ortamı ile 120 yıllık bir köşkte faaliyet gösteriyor. 14 odası çatı ve bodrum kattaki inanılmaz ortamları ile girenlere farklı bir deneyim yaşatıyor. Bu ev gittiğim evlerden en büyüğü olabilir. Kaç tane oda olduğunu sayamıyorsunuz, geçtiğiniz odalar o kadar fazla ki unutuyorsunuz. Bu kadar fazla bölüm olmasına rağmen her bölüme çok özenilmiş. Her bölümde farklı bir konsept yaratılmış. İçerdeki tüm eşyalar antika tercih edilmiş. Eve girdiğiniz anda kendinizi 1960’lı yıllarda hissediyorsunuz. Evde çok fazla detay var. Bu evin en büyük özelliği bu detay-tar olabilir. Televizyonun üzerindeki dantelden çekmecedeki çatala kadar, müzik çaların içindeki kasetten vitrindeki fincan setine kadar düşünülmüş bir evden bahşediyoruz. Gördüğünüz tüm evlerden daha gerçek daha kaliteli bir ortam düşünün. Sen ki Amerikan yapımı bir korku filrrinin,içindeki bir oyuncu gibi hissediyorsunuz. Evin kurucuları bu gerçekliği tasarlamalarının nedeni evin aynı zamanda bir simülasyon evi olması. Eve girerken simülasyon paketi seçerseniz eğer korku ve kaçış evlerinde maruz kaldığınız. Tüm yapaylıklardan arındırılmış bir seans gerçekleştirebiliyorsunuz. Korkudan bahsetmek gerekirse çok ayrıntı vermeyeceğim sürprizleri bozmamak için ama 9 seviyeli korku düzeyi olduğunu belirtmekte fayda var. Ev Alsancak’ta çok merkezi bir konumda. Süre 60-90 dakika arası değişebiliyor. Şifreler çok keyifli. Victor korku evi İzmir’de ki en gerçekçi ve en kaliteli korku evi olabilir.

Özellikler

Amerikan Korku Evi

Amerikan Korku Evi müstakil 3 katlı rum evi ve akıl hastanesi konsepti ile İzmir’in en ilgi çekici korku evi olabilir.Bunun üzerine aşırı düzey korku oranı ve çok şaşırtıcı hastane ortamları size tahmininizden çok heyecan yaşatıyor.Alsancak’ta çok merkezi bir konumda olan bu malikaneden çıkmak için size 60 dakika veriliyor.Şifreleri zor değil fakat biraz dikkat gerektiriyor.Tüm bu özellikler Amerikan Korku Evi’ni diğer evlerden öne çıkarıyor.

Özellikler

Dravos Korku Evi

Dravos Korku Evi 10 odalı ve tünelli işkence evi ile size korku garantisi veriyor. Ev gittikçe korkunç olmuyor, girdiğiniz anda korku başlıyor. Nereden nereye gideceğinize karar veremiyor, nerden ne çıkacağını kestiremiyorsunuz. Çok dar yerlerden geçmek zorunda kalıyor, birbirinize sarılarak devamı ediyorsunuz. Alsancak’ta çok merkezi bir konumda olan bu işkence evinden çıkmak için size 60 dakika veriliyor. Şifreleri çok yaratıcı ve korkuç oyunlar var. Tüm bu özellikler Dravos Korku Evi’ni diğer evlerden öne çıkarıyor.

Özellikler

Texas Korku Evi

Teksas Korku Evi 150 m2 alana kurulu 9 odası ve lanetli şato konsepti ile izmir’deki ilk şato konseptli korku evi. Evin girişi çok karanlık girmeye cesaret edebilirseniz 15 dakika sonra pes etmeniz çok olası, Ev o kadar karışık ki evin içinde kayboluyorsunuz. İçinde zindan, ah, mezarlık, mezbaha ayin odası gibi inanmaz bölümler var tabi cesaret edip erler ve görebilirseniz. Ev o kadar içine çekiyor ki sizi hiç çıkamayacak gibi hissediyorsunuz. Ayrıca canh korkutma olmadan sadece mekanizmalar bile insanı pes etmeye itiyor. Birbirinizden 5 cm bile ayrılamıyorsunuz. Derken görevler sizi tek başmıza kalmaya zorluyor ve pes etmezseniz sizi seans sonunda ciddi bir süpriz bekliyor. Alsancak’ta çok merkezi bir konumda olan bu. Evden çıkmak için size 60 dakika veriliyor. Şifreler yaratıcı ve yormuyor. Tüm bu özellikler Teksas Korku Evi’ni diğer evlerden öne çıkarıyor.

Özellikler

Samara Korku Evi

Samara Korku Evi 270m2 alana kurulmuş 2 katlı 12 odalı malikanesi ile İzmir’in en büyük korku evi ünvanını elinde taşıyor.2 farklı evin birleşiminden yapılmış bu yetimhane eve girdiğiniz anda kafalarınızı karıştırıyor.Bunun üzerine aşırı düzey korku oranı ve çok korkutucu yetimhane konsepti size tahmininizden çok korku yaşatıyor.Karşıyaka’da çok merkezi bir konumda olan bu yetimhaneden çıkmak için size 60 dakika veriliyor.Şifreleri zor değil fakat biraz basit düşünmek gerekiyor.

Tüm bu özellikler Samara Korku  Evi’ni diğer evlerden öne çıkarıyor.

Özellikler

Titan Korku Evi

Titan Korku Evi 175 m2 alana kurulu 9 oda ve içinde mezarlık olan bir bahçeye sahip. Mezarlık konsepti ve 1895 yapımı bahçeli müstakil rum evi ile eve girerneden, daha kapıdayken korku başlıyor. Evin dışı tahtalarla kaplanmış, Bu yüzden ev mi yoksa başka bir yapı mı çözemiyorsunuz. İçeri girerken tam bir bilinmezliğe giriyor ve korkudan gerçekten titriyorsunuz. Bu da yetmezmiş gibi girdiğiniz bölümde sizi 5 kapı ve sonu görünmeyen bir tünel karşılıyor. Yüksek korku isteyenler için bu ev çok ideal. Buca’da çok merkezi bir konumda olan bu mezarlıktan çıkmak için size 60 dakika veriliyor. Şifreler çok keyifli ve kolay. Bu evde sadece korkuya ağırlık verilmiş. Tüm bu özellikler Titan Korku Evi’ni diğer evlerden öne çıkarıyor.

Özellikler

Vatikan Korku Evi

Vatikan Korku Evi 150 m2 alana kurulmuş 9 oda ve içine girebileceğiniz tabutlara sahip. İzmir’de ilk defa gördüğümüz kilise konsepti, bize ayin odalarıyla şeytani ortamlar sunuyor. Oda içinde odalara, o odalar içinden başka gizli bölmelere girip Gabriel Kilisesi’nin derinliklerindeki şeytani tabutları arıyorsunuz ve eğer cesaret edebilirseniz seans sonunda lanetli tabutlara giriyor ve  Gabriel’i bekliyorsunuz. Bornova’da çok merkezi bir konumda olan bu kiliseden çıkmak için size 60 dakika veriliyor. Şifreler çok etkileyici ve özel görevler ile destekleniyor. Tüm bu özellikler Vatikan Korku Evini diğer evlerden öne çıkarıyor.

Özellikler